Lomnice nad Lužnicí

V tomto místě pro vás hru připravil

Šeďa
Středisko 13 klíčů Lomnice nad Lužnicí

Nedaleko lokality je místo, kde se před 100 lety uskutečnila 1. skautská lesní škola. Využijte pátračky v Lomnici k návštěvě také této lokality.

Hra v Lomnici bude přístupná od 27. dubna v rámci místní skautské hry 13 klíčů. Výsledky můžete následně celý měsíc zapisovat do formuláře níže, ale pouze výsledky zapsané do 30. dubna budou zahrnuty do slosování skautské nadace o rychlošípácké ceny.

Herní území: Vytyčeno na mapy.cz zde

Ve vyznačeném území hledej místa z těchto příběhů:

* čísla za názvem příběhu jsou stránky ve žluté a červené knize od Albatrosu // stránky v souhrnném vydání od Olympie

1. RŠ se sázejí – 28 // 26
2. RŠ robí šlapohyb – 42 // 40
3. Mirek Dušín je odškodněn – 31 // 29
4. RŠ začínají hru o totem – 213 // 222
5. RŠ o třech králích – 57 // 55
8. Jindra Hojer uniká vzdušnou cestou – 85 // 83
9. RŠ sledují oběh koruny – 52 // 262
10. RŠ se prozrazují – 96 // 94
11. RŠ hledají Tondu Pírka – 104 // 102
14. RŠ u záchranné brzdy – 140 // 148
22. RŠ pořádají sochařský kurz – 128 // —
23. RŠ závodí ve zručnosti – 41 // 251
27. RŠ v hořícím domě – 163 // 172

celkem tedy 13 příběhů

Návod:
1. Vzpomeňte si na obsah příběhu nebo si ho znovu přečtěte.
2. Snažte se odhadnout, která místa z příběhu se nacházejí v území, které určuje mapa vaší lokality (odkaz na mapu je výše).
3. Pokud jste bezradní u nějakého příběhu, můžete využít nápovědu (ale ukáže se vám nápověda pro všechny příběhy).
4. Nápověda je pomoc pro nějaké konkrétní místo, které nemůžete najit. Neberte to jako seznam míst, které máte postupně navštívit. Tím se totiž připravíte o důležitou součást pátrání (připomenutí si obsahu příběhu a přemýšlení nad jeho obsahem).
5. Nápověda má pouze napovědět, ale ne přesně určit místo. Třeba pro hráče by mělo byt dostatečná nápověda třeba slovo „kino“ a už to neupřesňujeme na „letní kino“. To už bychom tam rovnou mohli napsat adresu. 🙂

Asi nejkrásnější na tomto pátrání je to čtení (připomenutí si) příběhu Rychlých šípů a představa, kde se jejich příběh u vás mohl odehrávat. Když to odhadnete správně, najdete tam plakát s příběhem a částí tajenky. To je ta radostná chvíle, když místo najdete.
Pokud hru nepojmete jako PÁTRÁNÍ, ale jen OBEJDETE místa podle nápovědy, zbytečně se připravíte o nejkrásnější část hry – o pátrání a představu, že někde u vás žily Rychlé šípy.
Poznámka: Pátrání můžete zvládnout třeba za 2 hodiny nebo si ho rozdělíte do několika dní a večer s dětmi si přečtete příběh a další den cestou ze školky/školy budete po místě pátrat. Je to na vás – hra potenciál má velký a záleží jen na vás, jak jej využijete.
Hra není cílena primárně na děti, ale připravili jsme ji i pro milence na rande, důchodce či jiné dospěláky, aby mohli jít po stopách Rychlých šípů a měli z toho radost.

Nápověda

Pokud chceš zobrazit nápovědu, klikni na šipku vpravo.

Nápověda

Nápovědu vzhledem k rozsahu lokality organizátor nenabízí. 🙂

Formulář pro zapsání tajenky

Přejít nahoru