Rumburk

V tomto místě pro vás hru připravil

Roman Liščák – Ronnie

Herní území:

Od vlakového nádraží (kdo do města přijede spojem, může hned začít) až po kulturní dům (městský stadion) – hlavní turistická trasa městem (hlavní třída), se zacházkami cca 2,5 až maximálně 3 km, celková trasa chůzí trvající přibližně 40 minut bez zastávek, při rychlém tempu zvládne školní druhostupňová třída za dvě vyučovací hodiny (možná i s jarní zmrzlinou v cukrárně), všechny body vybrány venku v oknech a výlohách (dostupné i v zavírací době obchodů a institucí)

Ve vyznačeném území hledej místa z těchto příběhů:

* čísla za názvem příběhu jsou stránky ve žluté a červené knize od Albatrosu // stránky v souhrnném vydání od Olympie

1. RŠ se sázejí – 28 // 26

2. RŠ robí šlapohyb – 42 // 40

5. RŠ o třech králích – 57 // 55

6. RŠ přijímají nováčka – 73 // 71

9. RŠ sledují oběh koruny – 52 // 262

10. RŠ se prozrazují – 96 // 94

12. RŠ vítají Mirka Dušína – 115, 9 // 116

13. RŠ napravují kamaráda – 91 // 89

14. RŠ u záchranné brzdy – 140 // 148

15. RŠ a třída Jarky Metelky – 145 // 153

16. RŠ střeží výstavku – 56 // 266

17. RŠ na kolečkových bruslích – 211 // 220

19. Rychlonožka nastupuje do učení – 177 // 186

21. RŠ v biografu – 205 // 214

29. RŠ jezdí na pětikolu – 96 // 306

celkem tedy 15 příběhů

Návod:
1. Vzpomeňte si na obsah příběhu nebo si ho znovu přečtěte.
2. Snažte se odhadnout, která místa z příběhu se nacházejí v území, které určuje mapa vaší lokality (odkaz na mapu je výše).
3. Pokud jste bezradní u nějakého příběhu, můžete využít nápovědu (ale ukáže se vám nápověda pro všechny příběhy).
4. Nápověda je pomoc pro nějaké konkrétní místo, které nemůžete najit. Neberte to jako seznam míst, které máte postupně navštívit. Tím se totiž připravíte o důležitou součást pátrání (připomenutí si obsahu příběhu a přemýšlení nad jeho obsahem).
5. Nápověda má pouze napovědět, ale ne přesně určit místo. Třeba pro hráče by mělo byt dostatečná nápověda třeba slovo „kino“ a už to neupřesňujeme na „letní kino“. To už bychom tam rovnou mohli napsat adresu. 🙂

Asi nejkrásnější na tomto pátrání je to čtení (připomenutí si) příběhu Rychlých šípů a představa, kde se jejich příběh u vás mohl odehrávat. Když to odhadnete správně, najdete tam plakát s příběhem a částí tajenky. To je ta radostná chvíle, když místo najdete.
Pokud hru nepojmete jako PÁTRÁNÍ, ale jen OBEJDETE místa podle nápovědy, zbytečně se připravíte o nejkrásnější část hry – o pátrání a představu, že někde u vás žily Rychlé šípy.
Poznámka: Pátrání můžete zvládnout třeba za 2 hodiny nebo si ho rozdělíte do několika dní a večer s dětmi si přečtete příběh a další den cestou ze školky/školy budete po místě pátrat. Je to na vás – hra potenciál má velký a záleží jen na vás, jak jej využijete.
Hra není cílena primárně na děti, ale připravili jsme ji i pro milence na rande, důchodce či jiné dospěláky, aby mohli jít po stopách Rychlých šípů a měli z toho radost.

Nápověda

Pokud chceš zobrazit nápovědu, klikni na šipku vpravo.

Nápověda

Místa jsou vždy spojená s příběhem

Přejít nahoru